DUCHOVNE PRAKTIKY(komplet obnovene) - viac tu

Cyklus meditácií Liecenie vlastnej minulosti-
viac
 Meditácia Telo Svetla - viac
 MANTRUJEME SPOLU -  viac tu
 Naše Video-meditácie - viac  tu  
 nove video-meditácie (13.1.20) -  viac tu a tu

  Moderne verzie cistenia: hrubeho creva - tu,
pecene - tu  
 

 Myty o chudnuti- viac    Ψ-logia - viac 

   Memorandum Duchovneho Aspiranta - viac
   Pamiatka Duhovnogo Iskatela- smotret 

Prosím vazenych návštevníkov o pozornost!

Tento náš "deduško-web" funguje v  rezime, 
pri ktorom v popisoch sa nezobrazuje  
 kompletná diakritika. 
 Moznost stahovat informáciu pre vlastnú potrebu
je zachovana - nech sa paci :)
Vacšinu z doteraz necitatelných informácií 
 nám uz podarilo obnovit a pokracujeme v tom nadalej .

 Molitva-meditacia «Proschenie» - smotret

 (16.1.21) Poradna - viac    Sovetujem - smotret

 Nové tituly v Kniznici (02.09.2018) -
pozriet 
 Novinki Biblioteki (21.08.2018)- smotret
*****
   

                     
                     
Domov Služby Cenník Obchod Ψ-logia Knižnica O nás Archív Fórum Poradňa Kontakt

OČISTA organizmu


Málokto z nás sa zamyslel nad tým, že zhruba pred pädesiatimi rokmi bežným ľuďom ani nenapadlo zaobera sa otázkami čistenia organizmu. Predpokladalo sa, že organizmus  prakticky zdravého človeka sám vie, čo je potrebné robi a akými spôsobmi sa „uvoľni“ od odpadu a špiny. Aj v medicínskych kruhoch tieto otázky nepatrili k „slušným“.  Ale naraz sa to všetko zmenilo. Prečo?
 

Príčin je viac, ale najdôležitejšie je to že stupeň znečistenia vonkajšieho prostredia sa natoľko zvýšil, že je to nezmerateľné a ako výsledok - ti medzí nás múdrejší, začali trochu viac vníma čo nás obklopuje a pociova väčšiu zodpovednos za svoj zdravotný stav.

Niekto sa tomu smeje, ale nikto tomu uniknú nemôže: ani deti, ani dospelí, ani muži, ani ženy, ani prakticky zdraví ľudia, ani tí, ktorí sa už zdraví necítia. Ak chceš by zdravý, postaraj sa o očistu organizmu. Jediný rozdiel je v tom, že pre každú skupinu platia určité zvláštne spôsoby čistenia – presne na mieru.                           

        Na začiatku si pohovoríme o prakticky zdravých ľuďoch:

Bežne sa dajú vyselektova tieto vekové skupiny:   deti do 12 rokov, dospelí do 25-30 rokov, ľudia od 30 do 50 rokov a ľudia po pädesiatke.

  1. Deti do 12 rokov: pre tuto skupinu najdôležitejšia očista spočíva v každodennom sprchovaní na konci dňa, dobrom pitnom režime, a správna ventilácia pokožky primeraným oblečením  počas teplého aj studeného počasia.
  2. Dospelí do 25-30rokov : to isté, čo patrí aj deom , a prida k tomu dva pôstne dni počas týždňa + dodržiavanie dvoch veľkých pôstov (pred Vianocami a Veľkou Nocou).
  3. ¼udia od tridsiatky do pädesiatky: to isté čo predtým + 1x týždenne cvičenie na vypotenie (sauna, rôzne potné kúry) + 1x týždenne čistenie čriev klyzma (klystír) alebo prírodné preháňadlá ako napr. slivky, figy, prírodné minerálne vody s vysokým obsahom magnézia – napr. „Zaječická horká“ atď. Deň pre čistenia čriev musí by pôstny. okrem toho, čo je uvedené hore, môže by doporučená úplná hladovka jeden deň do týždňa. Ten deň má by aj dňom čistenia čriev (klyzma alebo minerálka). Vhodné dni sú streda alebo piatok.
  4. ¼uďom po pädesiatke: to čo je uvedené hore, ale bez klyzma ¼uďom po pädesiatke sa nedoporučuje klyzma. 

    Opakujem, že toto všetko patrí len ľuďom bez vážnejších ochorení.
Bežne sa diskutuje aj o stravovaní. V rámci tohto článku sa tomu špeciálne venova nebudem, len upozorním, že vegetariánska výživa sa normálne znáša len ľuďmi, ktorí nepatria ku krvnej skupine 0 (Rh+, Rh-). Pre “nulku“ platia len pôstne dni.
 

       Doporučenie podľa pohlavia:

      Žena nesmie začína očistné kúry počas menštruácie, tehotnosti a dojčenia. Prakticky zdravé ženy po tridsiatke môžu ma úplnú hladovku aj dvakrát do týždňa. V mladšom veku úplná hladovka sa nedoporučuje, pretože môžu nasta poruchy hormonálnej sústavy.
      Muž nesmie hladova viac než jeden krát týždenne, aj to len po pädesiatke.
 


      Doporučenie podľa Mesiaca:

      Očistné kúry sa vždy začínajú na ubúdajúci mesiac.  

      Doporučenie podľa ročného obdobia:
V chladnom období sú očistné kúry zakázané začína starším ľudom a ľuďom s nejakým ochorením, možno len pokračova v už prebiehajúcich  kúrach. V opačnom prípade sa môže zhorši priebeh všetkých chorôb, aké človek „vlastní“. 
Napr., človek má nejakú chorobu spojenú so zlým trávením a výmenou látok. V tomto prípade sa doporučuje zača prvý cyklus očistných kúr na ubúdajúci mesiac – musí to by  koniec jari, leto alebo teplá jeseň. 
Nasledujúce cykly (ako pokračovanie môžu by už aj v chladnom období.
  

      Doporučenie podľa živlov Zverokruhu
      Pozor! Očistné kúry sa nesmú začína v tom znaku Zverokruhu, v ktorom sme narodení. 

      1.Živel Oheň (Baran, Lev, Strelec) 
    
Najlepší spôsob očisty pre ľudí tejto skupiny je spojený s využitím sily a energie tepla/ohňa  – napr. čaj zo zázvoru, varené víno, sauna, horúce minerálne kúpele a aj čaje z byliniek a plodov červenej a oranžovej farby. Napr. tejto skupine sa nedoporučuje zelený čaj ako základ očistných kúr. Procedúry nesmú by spojené s chladom a nesmú zaažova srdce. 
         Čistenie u týchto ľudí  najviac potrebujú kåby, obličky a cievy.       

      2.Živel Zem (Býk, Panna, Kozorožec)
      Živel Zeme potrebuje najviac čisti hrubé črevo, žily, kåby. 
    
      Najlepší spôsob očisty pre týchto ľudí je spojený s produktmi Zeme. To môžu by medové detoxikačné masáže, hlinové zábaly, ovocné zábaly z dobre dozretého ovocia, a taktiež vlhké a slizové zábaly. Okrem tohto, dobre sa osvedčili urinové zábaly a rozličné druhy urinových kúr.       Všetky očistné kúry pre ľudí tejto skupiny sa musia zača až po trojtýždňovej úprave stravy – bez mäsa, mliečnych výrobkov a strukovín ažkých na trávenie. Pred tým je vhodné zvýši podiel vlákniny v strave.       Veľmi sa doporučuje počas očistných kúr dáva prednos vývarom, tekutinám a čerstvému ovociu zemitých farieb – hnedá, červenohnedá, škoricová, zelená, ale aj fialová a fialovo-modrá.          

      3.Živel Vzduch (Blíženci, Váhy, Vodnár) 
      Títo ľudia môžu robi všetky druhy očistných kúr a využíva všetky možné očistné metódy. 
      Najviac potrebujú čisti tekutiny tela, lymfu a pečeň.  

      4.Živel Voda (Rak, Škorpión, Ryby)
      Dôležité je pre nich čistenie lymfy, pečene a žalúdku.

      Najväčší dôraz treba da na prevenciu znečistenia genitálií      
      Pre živel Voda – všetky znaky živlu - platia očistné kúry spojené s tečúcou vodou (nie vaňa a zábaly!). Bežne sa nedoporučujú procedúry na základe vlákniny a slizov. 
      Vynikajúce sú pre nich suché sauny a vzdušné kúpele nad 23°C. Taktiež tlakové vodné masáže (sprcha Šarko) a cirkulačná sprcha. 
      Pozor! Klyzma platí len pre Škorpióna, len pre neho je vhodná!

      Pre tento živel sa veľmi doporučuje delená strava a čaje teplých tónov – oranžové, červené, žlté, čierny ...      

       Špeciálne doporučenia podľa už rozvinutých chorôb
      Pozor: platia všetky horeuvedené doporučenia a zásady. Je vhodné poradi sa so svojim lekárom.      

      1.Alergie
      Základný zámer očistnej kúry pri tejto
chorob
e je očista pečene. 
      
Je dôležité urobi očistu pečene len po skončení vyčistenia hrubého čreva. Na čistenie čriev sa najlepšie hodí klyzma (klystír) ale v nejakých špeciálnych prípadoch sa dajú použi aj prírodné preháňadlá, tzn. minerálne vody s vysokým obsahom magnézia – napr. „Zaječická horká“ atď. 
      
Klyzma robíme podľa vzorca: prvý týždeň denne, druhý týždeň - každý druhý deň, tretí týždeň - každý tretí deň, štvrtý týždeň - na štvrtý deň (ale nie skôr ako dve hodiny po jedle). 
      Paralelne s kúrou čistenia hrubého čreva, od druhého týždňa začíname bojova s možnými parazitmi zažívacieho traktu (gelmintoz, amebioz). 
      
Vynikajúce účinkuje takáto antiparazitná cesnaková kúra: očistený strúčik cesnaku naseka na kúsky (cca čajovú lyžičku), prehltnú bez žuvania a zapi vodou ako tabletky. Toto robi tri týždne (druhý až štvrtý týždeň čistenia čriev) najskôr dve hodiny po jedle a po klyzma. 
      Cesnak nežuva! Len prehltnú, vtedy cesnak pocestuje cez žalúdok do čriev bez  pôsobenia tráviacich tekutín a to znamená, že cesnakové fytoncidy budú účinkova naplno.
      Až teraz (po skončení vyčistenia hrubého čreva) je možné zača s očistnou kúrou pečene. 
      Je ich viac - napr. „slepé zondovanie“: ráno po zobudení na lačno leža na termofore na pravom boku tri štvrte hodiny. Robi to jeden týždeň. Počas tohto týždňa nejes živočíšne bielkoviny. K jedálničku prida olivový olej (najlepšie na lačno).
      
Pri žlčníkových kameňoch je „slepé zondovanie“ zakázané!
 
      V tomto prípade je dobré robi kúry z ľubovníka bodkovaného (Hypericum perforatum) a silybum mariánskeho (Sylibum marianum).
      ¼ubovníkový čaj:
kopcovú polievkovú lyžicu zalia 2dcl vriacej vody a pod pokrievkou vylúhova 3-10 min., scedi, vypi  prvý raz ráno (na lačno) potom  počas dňa 2x pred jedlom. 
      Súčasne s čajom je nutné užíva prípravky z lekárne z sylibum mariánskeho. Asi za tri týždne sa rozpúšajú drobné kamene a pečeň sa čistí. V prípade väčších kameňov je podobná kúra zakázaná! 
      
Ako prevenciu upchatia žlčových ciest a znečistenia pečene možno využi nasledujúce: polievková lyžica kvalitného olivového oleja na lačno – minimum 21 dní každé tri mesiace. 
      Existuje ešte veľa známych jednoduchých a exotických spôsobov čistenia pečene, ale znovu pripomínam, že všetky pečeňové kúry sa môžu prevádza až po vyčistení čriev a antipazitárnom zákroku.             

      2.Cukrovka neinzulínová
     
 
Pozor! Všetky spôsoby očisty odsúhlaste s lekárom!
      Po vyčistení pečene - viď vyššie - nastáva čas pre čistenie sleziny a pankreasu cez očistu lymfy.      
      Najrozšírenejšie  spôsoby:
      
1. Grepová kúra – čerstva šava z grepu (lepšie ružový) + rovnaké množstvo horúcej vody, pred spánkom vypi už v posteli. Pred tým sa osprchova horúcou vodou a nekrémova telo, aby zostali otvorené póry. Tato kúra ma tri cyklusy. Jeden cyklus: týždeň pi čaj a týždeň prestávka,.
 
     2. Detoxikačný medový zábal alebo masáž. Pred zábalmi sa treba osprchova. Zábal sa dá urobi svojpomocne, masáž urobí len odborník.
     3. Dvakrát týždenne saunovanie, natiera sa pred vstupom do sauny medom spolu s soľou (1:1), alebo len medom. Pred saunou vypi čerstvú grepovú šavu rozriedenú horúcou vodou. Tak pokračova tri týždne, potom (ako prevencia) - raz do týždňa. 
      4.Ešte je vhodná
detoxikácia lymfy podľa známej metódy Dr. Workera.

       Popri všetkých kúrach je nutné dodrža pitný režim a minimum dva pôstne dni týždenne.       

      3.Problémy s kåbmi a chrbticou      
      Kåby sa čistia až po vyčistení zažívacieho traktu, pečene, pankreasu a sleziny na základe lymfy. (Dá sa to aj bez tejto „predohry“, ale bude to bolie a môžu by vedľajšie účinky). Kåby sa dajú dobre vyčisti až vtedy, keď sú vyčistené všetky orgány patriace k výmene látok. 
      
Recept na čistenie kåbov z územia bývalého ZSSR (Rusko, Ukrajina, Bielorusko, Sibír): 5 gramov
podrveného bobkového listu zalia 3dl vriacej vody a vari 5 min. Necedi, ale rýchlo prelia do termosky. V termoske lúhova 3-4 hod. Potom precedi a  vráti spä do termosky. Tento odvar vypi po malých dúškoch počas 12 hodín. 
      Pozor! Pri nedodržaní takého postupu (po malých dúškoch počas 12 hodín) môže u žien nasta zvláštna reakcia sliznice maternice. Túto procedúru opakova tri dni v kuse. Pritom každý večer robi klyzma a upravi stravu – vylúči živočíšne bielkoviny. Týždeň prestávka a ešte raz zopakova. 
      
Vynikajúci prostriedok na čistenie kåbov je čaj z petržlenu
: nastrúha koreň petržlenu, kopcovú polievkovú lyžicu zalia 2 dcl vriacej vody, lúhova 5 min., scedi a pi 3x denne medzi jedlom. 
      
Môže by aj zelerová kúra – počas troch mesiacov v každom jedle použi zeler a 1x denne vypi čerstvú zelerovú šavu. 

      Nezabudnite! Pri každom čistení organizmu je potrebný dodatočný prísun vitamínov a minerálov.

 

      4.Pri problémoch s látkovou výmenou urobi celý vyššie uvedený komplex očistných kúr. 
 

      5.Pri psychických problémoch, depresiách, zlých náladách, hystérii, bolestiach hlavy neznámeho pôvodu, prejavoch klimaxu ženského i mužského, doporučene zača čistením čriev a skonči čistením kåbov. Po skončení ucelených čistiacich kúr pokračova v preventívnych postupoch ako pri doporučeniach prakticky zdravým ľuďom: podľa veku, živlov zverokruhu, ročných období a tak ďalej.

     
      
A na záver znovu pripomínam, že sa nedoporučuje očistné kúry robi deom do 12 rokov, tehotným a dojčiacim ženám. Pred začiatkom očistných kúr v prípade vyššie uvedených chorôb, je vhodné poradi sa s lekárom.
  

Tetyana Karásková, Ing.PhDr., Inštitút Regenerácie Človeka, Žilina 

SEBAROZVOJ

Dnes je
30.09.2023 11:52

tu a teraz
; Naša ZEM online
 
; ________
 
; IRC - PANORAMA v 3D
 
; --------------------
 
; Inštitút Regenerácie Človeka(IRC) - FOTO
 
; -----------------------
 
; HOLISTIK- terapia
 
; ----------------------
 
; AKUPUNKTÚRA
 
; ---------------------
 
; BANKOVANIE (Vákuová terapia)
 
; _________________
 
; Oxygenoterapia (dýchanie 95% kyslíkom )
 
; ..............................
 
; Chudneme !
 
; .................................
 
; DARČEKOVÁ poukážka pre Vás a Vašich blízkych
 
; ___________
 
; Nové tituly v Knižnici (02.09.2018)
 
; Prvá pomoc pre tých, kto sa topí v našom mori kníh

pozor, novinka!
; Kurzy a skolenia
 
; _________
 
; Duchovne PRAKTIKY-str.1
 
; Duchovne PRAKTIKY-str.2 (Telo Svetla)
 
; Duchovne PRAKTIKY- str.3 (mantry)
 
; Duchovne PRAKTIKY - str.4 (mantry)
 
; Duchovne PRAKTIKY - str.5(mantry)
 
; Duchovne PRAKTIKY - str.6(videomeditacie)
 
; Duchovne PRAKTIKY - str.7(videomeditacie)
 
; Duchovne PRAKTIKY - str.8(videomeditacie)
 
; -----------
 
; Medzinárodný projekt EDINIYA

téma mesiaca
; MITY O CHUDNUTI
 
; --------------------
 
; Stanislav Grof: video
 
; ---------------------
 
; TIBETSKÁ gymnastika pre zdravie a dlhovekos
 
; -----------------------
 
; Čistenie hrubého čreva
 
; ________________
 
; Čistenie pečene - moderna verzia
 
; _________
 
; OČISTA organizmu
 
; ______
 
; CHRBTICA- ZÁZRAK NÁŠHO TELA
 
; ______________
 
; OBRANYSCHOPNOS organizmu
 
; ________
 
; Ako klesli hodnoty vitamínov a minerálov v potravinách

kuchyňa
; MER-KA-BA meditation
 
; -----------------
 
; SVET ŽEN
 
; ----------------------
 
; Pre absolventov kurzu Liecenie vlastnej minulosti
 
; _______________
 
; Pre absolventov kurzu REIKI
 
; ______________
 
; Pre absolventov Holistickeho kurzu
 
; ________
 
; Cestovanie na Miesta Sily (fotky)
 
; ------------
 
; KNIHA PRE VÁS (10.01.2016)

linky

  počítadlo
Návštevy celkom:
444717
V tomto mesiaci:
2160
Dnes 30.09.2023:
36
Užívateľov online:
1

Design by alti & Mediaworks
(c)2007