Naše video-meditácie (11.07.2017) -  viac

 Audio-meditácia Telo Svetla (11.07.2017) - viac

 Duchovne PRAKTIKY pre sebarozvoj  -  viac 
   ЭзоПРАКТИКИ саморазвития - cмотреть

 Poradňa - viac
 Советуем (11.03.2018)   - cмотреть

  Moderne verzie čistenia: hrubého čreva - tu,
pečene - tu  
  Cовременные версии чистки кишечника
и печени
-
cмотреть

    Memorandum Duchovného Ašpiranta - viac
  Памятка Искателя - смотреть

    Ψ-logia  - viac  Ψ-логия смотреть;

  KURZY A ŠKOLENIA - viac  
*****
*****

 Nové tituly v Knižnici (13.08.2018) - pozrieť  si
 Новинки Библиотеки (29.07.2018)- смотреть

 Очищающая молитва-медитация
«Прощение»
-  смотреть;

                     
                     
Domov Služby Cenník Obchod Ψ-logia Knižnica O nás Archív Fórum Poradňa Kontakt

OČISTA organizmu


Málokto z nás sa zamyslel nad tým, že zhruba pred päťdesiatimi rokmi bežným ľuďom ani nenapadlo zaoberať sa otázkami čistenia organizmu. Predpokladalo sa, že organizmus  prakticky zdravého človeka sám vie, čo je potrebné robiť a akými spôsobmi sa „uvoľniť“ od odpadu a špiny. Aj v medicínskych kruhoch tieto otázky nepatrili k „slušným“.  Ale naraz sa to všetko zmenilo. Prečo?
 

Príčin je viac, ale najdôležitejšie je to že stupeň znečistenia vonkajšieho prostredia sa natoľko zvýšil, že je to nezmerateľné a ako výsledok - ti medzí nás múdrejší, začali trochu viac vnímať čo nás obklopuje a pociťovať väčšiu zodpovednosť za svoj zdravotný stav.

Niekto sa tomu smeje, ale nikto tomu uniknúť nemôže: ani deti, ani dospelí, ani muži, ani ženy, ani prakticky zdraví ľudia, ani tí, ktorí sa už zdraví necítia. Ak chceš byť zdravý, postaraj sa o očistu organizmu. Jediný rozdiel je v tom, že pre každú skupinu platia určité zvláštne spôsoby čistenia – presne na mieru.                           

        Na začiatku si pohovoríme o prakticky zdravých ľuďoch:

Bežne sa dajú vyselektovať tieto vekové skupiny:   deti do 12 rokov, dospelí do 25-30 rokov, ľudia od 30 do 50 rokov a ľudia po päťdesiatke.

  1. Deti do 12 rokov: pre tuto skupinu najdôležitejšia očista spočíva v každodennom sprchovaní na konci dňa, dobrom pitnom režime, a správna ventilácia pokožky primeraným oblečením  počas teplého aj studeného počasia.
  2. Dospelí do 25-30rokov : to isté, čo patrí aj deťom , a pridať k tomu dva pôstne dni počas týždňa + dodržiavanie dvoch veľkých pôstov (pred Vianocami a Veľkou Nocou).
  3. Ľudia od tridsiatky do päťdesiatky: to isté čo predtým + 1x týždenne cvičenie na vypotenie (sauna, rôzne potné kúry) + 1x týždenne čistenie čriev klyzma (klystír) alebo prírodné preháňadlá ako napr. slivky, figy, prírodné minerálne vody s vysokým obsahom magnézia – napr. „Zaječická horká“ atď. Deň pre čistenia čriev musí byť pôstny. okrem toho, čo je uvedené hore, môže byť doporučená úplná hladovka jeden deň do týždňa. Ten deň má byť aj dňom čistenia čriev (klyzma alebo minerálka). Vhodné dni sú streda alebo piatok.
  4. Ľuďom po päťdesiatke: to čo je uvedené hore, ale bez klyzma Ľuďom po päťdesiatke sa nedoporučuje klyzma. 

    Opakujem, že toto všetko patrí len ľuďom bez vážnejších ochorení.
Bežne sa diskutuje aj o stravovaní. V rámci tohto článku sa tomu špeciálne venovať nebudem, len upozorním, že vegetariánska výživa sa normálne znáša len ľuďmi, ktorí nepatria ku krvnej skupine 0 (Rh+, Rh-). Pre “nulku“ platia len pôstne dni.
 

       Doporučenie podľa pohlavia:

      Žena nesmie začínať očistné kúry počas menštruácie, tehotnosti a dojčenia. Prakticky zdravé ženy po tridsiatke môžu mať úplnú hladovku aj dvakrát do týždňa. V mladšom veku úplná hladovka sa nedoporučuje, pretože môžu nastať poruchy hormonálnej sústavy.
      Muž nesmie hladovať viac než jeden krát týždenne, aj to len po päťdesiatke.
 


      Doporučenie podľa Mesiaca:

      Očistné kúry sa vždy začínajú na ubúdajúci mesiac.  

      Doporučenie podľa ročného obdobia:
V chladnom období sú očistné kúry zakázané začínať starším ľudom a ľuďom s nejakým ochorením, možno len pokračovať v už prebiehajúcich  kúrach. V opačnom prípade sa môže zhoršiť priebeh všetkých chorôb, aké človek „vlastní“. 
Napr., človek má nejakú chorobu spojenú so zlým trávením a výmenou látok. V tomto prípade sa doporučuje začať prvý cyklus očistných kúr na ubúdajúci mesiac – musí to byť  koniec jari, leto alebo teplá jeseň. 
Nasledujúce cykly (ako pokračovanie môžu byť už aj v chladnom období.
  

      Doporučenie podľa živlov Zverokruhu
      Pozor! Očistné kúry sa nesmú začínať v tom znaku Zverokruhu, v ktorom sme narodení. 

      1.Živel Oheň (Baran, Lev, Strelec) 
    
Najlepší spôsob očisty pre ľudí tejto skupiny je spojený s využitím sily a energie tepla/ohňa  – napr. čaj zo zázvoru, varené víno, sauna, horúce minerálne kúpele a aj čaje z byliniek a plodov červenej a oranžovej farby. Napr. tejto skupine sa nedoporučuje zelený čaj ako základ očistných kúr. Procedúry nesmú byť spojené s chladom a nesmú zaťažovať srdce. 
         Čistenie u týchto ľudí  najviac potrebujú kĺby, obličky a cievy.       

      2.Živel Zem (Býk, Panna, Kozorožec)
      Živel Zeme potrebuje najviac čistiť hrubé črevo, žily, kĺby. 
    
      Najlepší spôsob očisty pre týchto ľudí je spojený s produktmi Zeme. To môžu byť medové detoxikačné masáže, hlinové zábaly, ovocné zábaly z dobre dozretého ovocia, a taktiež vlhké a slizové zábaly. Okrem tohto, dobre sa osvedčili urinové zábaly a rozličné druhy urinových kúr.       Všetky očistné kúry pre ľudí tejto skupiny sa musia začať až po trojtýždňovej úprave stravy – bez mäsa, mliečnych výrobkov a strukovín ťažkých na trávenie. Pred tým je vhodné zvýšiť podiel vlákniny v strave.       Veľmi sa doporučuje počas očistných kúr dávať prednosť vývarom, tekutinám a čerstvému ovociu zemitých farieb – hnedá, červenohnedá, škoricová, zelená, ale aj fialová a fialovo-modrá.          

      3.Živel Vzduch (Blíženci, Váhy, Vodnár) 
      Títo ľudia môžu robiť všetky druhy očistných kúr a využívať všetky možné očistné metódy. 
      Najviac potrebujú čistiť tekutiny tela, lymfu a pečeň.  

      4.Živel Voda (Rak, Škorpión, Ryby)
      Dôležité je pre nich čistenie lymfy, pečene a žalúdku.

      Najväčší dôraz treba dať na prevenciu znečistenia genitálií      
      Pre živel Voda – všetky znaky živlu - platia očistné kúry spojené s tečúcou vodou (nie vaňa a zábaly!). Bežne sa nedoporučujú procedúry na základe vlákniny a slizov. 
      Vynikajúce sú pre nich suché sauny a vzdušné kúpele nad 23°C. Taktiež tlakové vodné masáže (sprcha Šarko) a cirkulačná sprcha. 
      Pozor! Klyzma platí len pre Škorpióna, len pre neho je vhodná!

      Pre tento živel sa veľmi doporučuje delená strava a čaje teplých tónov – oranžové, červené, žlté, čierny ...      

       Špeciálne doporučenia podľa už rozvinutých chorôb
      Pozor: platia všetky horeuvedené doporučenia a zásady. Je vhodné poradiť sa so svojim lekárom.      

      1.Alergie
      Základný zámer očistnej kúry pri tejto
chorob
e je očista pečene. 
      
Je dôležité urobiť očistu pečene len po skončení vyčistenia hrubého čreva. Na čistenie čriev sa najlepšie hodí klyzma (klystír) ale v nejakých špeciálnych prípadoch sa dajú použiť aj prírodné preháňadlá, tzn. minerálne vody s vysokým obsahom magnézia – napr. „Zaječická horká“ atď. 
      
Klyzma robíme podľa vzorca: prvý týždeň denne, druhý týždeň - každý druhý deň, tretí týždeň - každý tretí deň, štvrtý týždeň - na štvrtý deň (ale nie skôr ako dve hodiny po jedle). 
      Paralelne s kúrou čistenia hrubého čreva, od druhého týždňa začíname bojovať s možnými parazitmi zažívacieho traktu (gelmintoz, amebioz). 
      
Vynikajúce účinkuje takáto antiparazitná cesnaková kúra: očistený strúčik cesnaku nasekať na kúsky (cca čajovú lyžičku), prehltnúť bez žuvania a zapiť vodou ako tabletky. Toto robiť tri týždne (druhý až štvrtý týždeň čistenia čriev) najskôr dve hodiny po jedle a po klyzma. 
      Cesnak nežuvať! Len prehltnúť, vtedy cesnak pocestuje cez žalúdok do čriev bez  pôsobenia tráviacich tekutín a to znamená, že cesnakové fytoncidy budú účinkovať naplno.
      Až teraz (po skončení vyčistenia hrubého čreva) je možné začať s očistnou kúrou pečene. 
      Je ich viac - napr. „slepé zondovanie“: ráno po zobudení na lačno ležať na termofore na pravom boku tri štvrte hodiny. Robiť to jeden týždeň. Počas tohto týždňa nejesť živočíšne bielkoviny. K jedálničku pridať olivový olej (najlepšie na lačno).
      
Pri žlčníkových kameňoch je „slepé zondovanie“ zakázané!
 
      V tomto prípade je dobré robiť kúry z ľubovníka bodkovaného (Hypericum perforatum) a silybum mariánskeho (Sylibum marianum).
      Ľubovníkový čaj:
kopcovú polievkovú lyžicu zaliať 2dcl vriacej vody a pod pokrievkou vylúhovať 3-10 min., scediť, vypiť  prvý raz ráno (na lačno) potom  počas dňa 2x pred jedlom. 
      Súčasne s čajom je nutné užívať prípravky z lekárne z sylibum mariánskeho. Asi za tri týždne sa rozpúšťajú drobné kamene a pečeň sa čistí. V prípade väčších kameňov je podobná kúra zakázaná! 
      
Ako prevenciu upchatia žlčových ciest a znečistenia pečene možno využiť nasledujúce: polievková lyžica kvalitného olivového oleja na lačno – minimum 21 dní každé tri mesiace. 
      Existuje ešte veľa známych jednoduchých a exotických spôsobov čistenia pečene, ale znovu pripomínam, že všetky pečeňové kúry sa môžu prevádzať až po vyčistení čriev a antipazitárnom zákroku.             

      2.Cukrovka neinzulínová
     
 
Pozor! Všetky spôsoby očisty odsúhlaste s lekárom!
      Po vyčistení pečene - viď vyššie - nastáva čas pre čistenie sleziny a pankreasu cez očistu lymfy.      
      Najrozšírenejšie  spôsoby:
      
1. Grepová kúra – čerstva šťava z grepu (lepšie ružový) + rovnaké množstvo horúcej vody, pred spánkom vypiť už v posteli. Pred tým sa osprchovať horúcou vodou a nekrémovať telo, aby zostali otvorené póry. Tato kúra ma tri cyklusy. Jeden cyklus: týždeň piť čaj a týždeň prestávka,.
 
     2. Detoxikačný medový zábal alebo masáž. Pred zábalmi sa treba osprchovať. Zábal sa dá urobiť svojpomocne, masáž urobí len odborník.
     3. Dvakrát týždenne saunovanie, natierať sa pred vstupom do sauny medom spolu s soľou (1:1), alebo len medom. Pred saunou vypiť čerstvú grepovú šťavu rozriedenú horúcou vodou. Tak pokračovať tri týždne, potom (ako prevencia) - raz do týždňa. 
      4.Ešte je vhodná
detoxikácia lymfy podľa známej metódy Dr. Workera.

       Popri všetkých kúrach je nutné dodržať pitný režim a minimum dva pôstne dni týždenne.       

      3.Problémy s kĺbmi a chrbticou      
      Kĺby sa čistia až po vyčistení zažívacieho traktu, pečene, pankreasu a sleziny na základe lymfy. (Dá sa to aj bez tejto „predohry“, ale bude to bolieť a môžu byť vedľajšie účinky). Kĺby sa dajú dobre vyčistiť až vtedy, keď sú vyčistené všetky orgány patriace k výmene látok. 
      
Recept na čistenie kĺbov z územia bývalého ZSSR (Rusko, Ukrajina, Bielorusko, Sibír): 5 gramov
podrveného bobkového listu zaliať 3dl vriacej vody a variť 5 min. Necediť, ale rýchlo preliať do termosky. V termoske lúhovať 3-4 hod. Potom precediť a  vrátiť späť do termosky. Tento odvar vypiť po malých dúškoch počas 12 hodín. 
      Pozor! Pri nedodržaní takého postupu (po malých dúškoch počas 12 hodín) môže u žien nastať zvláštna reakcia sliznice maternice. Túto procedúru opakovať tri dni v kuse. Pritom každý večer robiť klyzma a upraviť stravu – vylúčiť živočíšne bielkoviny. Týždeň prestávka a ešte raz zopakovať. 
      
Vynikajúci prostriedok na čistenie kĺbov je čaj z petržlenu
: nastrúhať koreň petržlenu, kopcovú polievkovú lyžicu zaliať 2 dcl vriacej vody, lúhovať 5 min., scediť a piť 3x denne medzi jedlom. 
      
Môže byť aj zelerová kúra – počas troch mesiacov v každom jedle použiť zeler a 1x denne vypiť čerstvú zelerovú šťavu. 

      Nezabudnite! Pri každom čistení organizmu je potrebný dodatočný prísun vitamínov a minerálov.

 

      4.Pri problémoch s látkovou výmenou urobiť celý vyššie uvedený komplex očistných kúr. 
 

      5.Pri psychických problémoch, depresiách, zlých náladách, hystérii, bolestiach hlavy neznámeho pôvodu, prejavoch klimaxu ženského i mužského, doporučene začať čistením čriev a skončiť čistením kĺbov. Po skončení ucelených čistiacich kúr pokračovať v preventívnych postupoch ako pri doporučeniach prakticky zdravým ľuďom: podľa veku, živlov zverokruhu, ročných období a tak ďalej.

     
      
A na záver znovu pripomínam, že sa nedoporučuje očistné kúry robiť deťom do 12 rokov, tehotným a dojčiacim ženám. Pred začiatkom očistných kúr v prípade vyššie uvedených chorôb, je vhodné poradiť sa s lekárom.
  

Tetyana Karásková, Ing.PhDr., Inštitút Regenerácie Človeka, Žilina 

SEBAROZVOJ

Dnes je
16.08.2018 03:35

tu a teraz
; Naša ZEM online
 
; ________
 
; IRC - PANORAMA v 3D
 
; --------------------
 
; Inštitút Regenerácie Človeka(IRC) - FOTO
 
; -----------------------
 
; HOLISTIK- terapia
 
; ----------------------
 
; AKUPUNKTÚRA
 
; ---------------------
 
; BANKOVANIE (Vákuová terapia)
 
; _________________
 
; Oxygenoterapia (dýchanie 95% kyslíkom )
 
; ..............................
 
; Chudneme !
 
; .................................
 
; DARČEKOVÁ poukážka pre Vás a Vašich blízkych
 
; ___________
 
; Nové tituly v Knižnici (13.08.2018)
 
; Prvá pomoc pre tých, kto sa topí v našom mori kníh

pozor, novinka!
; Kurzy a školenia
 
; _________
 
; MANTRUJEME SPOLU!
 
; _______
 
; Anatómia psychiky _____
 
; Kurz videomeditácií -------
 
; Duchovne PRAKTIKY pre sebarozvoj
 
; -----------
 
; Audio-meditácia «Telo Svetla»
 
; ______
 
; Medzinárodný projekt EDINIYA
 
; _____________
 
; Meditácia „Lotosový Kvet“

téma mesiaca
; MÝTY O CHUDNUTÍ
 
; --------------------
 
; Stanislav Grof: video
 
; ---------------------
 
; TIBETSKÁ gymnastika pre zdravie a dlhovekosť
 
; ----------------------
 
; Čistenie hrubého čreva
 
; -----------------------
 
; Čistenie pečene - moderna verzia
 
; ________________
 
; OČISTA organizmu
 
; _________
 
; CHRBTICA- ZÁZRAK NÁŠHO TELA
 
; ______
 
; OBRANYSCHOPNOSŤ organizmu
 
; ________
 
; Ako klesli hodnoty vitamínov a minerálov v potravinách
 
; ______________
 
; Masaru Emoto. ZÁZRAČNÉ ZPRÁVY Z VODY . Článek o tom, jak voda odráží naše vědomí

kuchyňa
; Naše Video-meditácie
 
; -----------------
 
; MER-KA-BA meditation
 
; ----------------------
 
; SVET ŽEN
 
; _______________
 
; Pre absolventov kurzu Liečenie vlastnej minulosti
 
; ---------------
 
; Pre absolventov kurzu REIKI
 
; ............................
 
; Pre absolventov Holistickeho kurzu
 
; ______________
 
; Cestovanie na Miesta Sily (fotky)
 
; ________
 
; KNIHA PRE VÁS (10.01.2016)

galéria
; Zo života IRC

linky

www.irc.zilina.net

www.youryoga.orgpočítadlo
Návštevy celkom:
287800
V tomto mesiaci:
2140
Dnes 16.08.2018:
80
Užívateľov online:
1

Design by alti & Mediaworks
(c)2007