KOMPLEXNÁ TERAPIA CHRBTICE  
    

Poradíme a pomôžeme vám prekonať zdravotné problémy, týkajúce sa dlhodobých a akútnych ochorení  chrbtice, pohybového ústrojenstva, kĺbov, centrálnej nervovej sústavy, porúch koordinácie, nerovnakej dĺžky končatín, ale aj "klasických" bolestí v krížoch, v krčnej chrbtice.

         CHIROPRAXIA (manuálna terapia chrbtice), odb. „paravertebralna manipulácia“

Chiropraxia ako manuálna liečebná metóda má hlboké tradície a používa sa v nej viacero postupov. 
V Európe táto metóda patrí k odbornému vzdelaniu ortopédov, chirurgov a rehabilitačných pracovníkov. 

·         Spočíva v manuálnej manipulácii stavcami cez príslušné chrbtové svaly: terapeut pomocou presných hmatov uvoľňuje a dáva na miesto zapadnuté a vychýlené stavce. Postupuje sa smerom od kostrče hore cez krížovú, driekovú a hrudnú oblasť.

·         Pri tomto postupe sa nemanipuluje krčnými stavcami - ich úprava nastane prirodzeným  spôsobom (statická kompenzácia).

·         Výsledok:  nastáva rýchla úľava a mnohokrát sa predíde chirurgickým zákrokom. 

·         ALE: pri tomto spôsobe práce existujú určité kontraindikácie, preto nie je možné odporučiť chiropraxiu každému - a preto náš záujemca musí na prvú návštevu doniesť svoj zdravotný záznam (zdravotnú kartu). 

·         V našom Inštitúte používame komplexnú paravertebralnu manuálnu terapiu podľa Dr. Kasiana. Pri tomto postupe sa nemanipuluje krčnými stavcami - ich úprava nastane prirodzeným spôsobom (statická kompenzácia).

·         Na terapeutickú úpravu chrbtice bežne stačí 3-7 návštev podľa konkrétneho problému. 

FMK – ŠPECIÁLNA TERAPIA CHRBTICE

FMK je unikátna manuálna liečebná metóda, ktorá spočíva v terapeutickej manipulácii stavcami (naprávaniu chrbtice) a ošetreniu chrbtice cez špeciálny médium.
Médiom je v tomto prípade guľôčka z prírodného materiálu určeného priemeru.

Výsledok:

·         Pri použití tejto metódy mame možnosť  „upraviť“ chrbticu s takým alebo ešte lepším výsledkom, ako pri bežnej chiropraxe, ale bez kontraindikácií a vedľajších účinkov chiropraxe.

·         Taktiež pri použití tejto metódy, okrem mechanického pôsobenia na vychýlene alebo zapadnuté stavce a iné „nezrovnalosti“ chrbtice i uvoľnenia chrbtových svalov, zároveň prebieha aj nepriama masáž miechy.

·         Tým sa zlepšuje inervácia nervových zakončení v chrbtici, čím sa naštartuje lepšie fungovanie príslušných orgánov. 

·         Čo je ešte veľmi  dôležité, nastáva odblokovanie a „vitalizacia“ energetických dráh tela, ktoré vedú popri chrbtici.

·         Takýmto spôsobom sa dostáva do normálu nielen chrbtica, ale aj stav celého organizmu. A tak mnohokrát je možné predísť vážnejším ochoreniam a operáciám .

·         Metóda FMK nemá žiadne kontraindikácie, je vhodná pre malé deti aj pre starších ľudí.

·         Pre jej nebolestivý spôsob a vynikajúce výsledky tuto metódu sa dá s úspechom použiť pre poúrazové aj pre pooperačné stavy, pre citlivé osoby a osoby s kontraindikáciami ku chiropraxe.

ČCHI - MANIPULÁCIA

·      Je to špeciálna terapia, zameraná na vyrovnávanie a aktiváciu chrbtice,  „vyťahovanie“ kĺbov a panvy a zarovnávanie  dĺžky končatín. 

·      Spočíva v špeciálnych „kyvadlových“ horizontálnych pohyboch tela pacienta, akí veľmi presným spôsobom iniciuje terapeut. Následné terapeut špeciálnym ťahovým hmatom uskutočňuje „poťahovanie“ končatín pacienta. 

·      Výsledok: uvoľnenie svalstva celého tela, aktivácia rozličných reflexných telesných lokalít, nervových receptorov a ciest, hlavných a organových (párových) energetických dráh organizmu, čím sa naštartuje aj lepšie fungovanie príslušných orgánov.

·      Takýmto spôsobom sa dostáva do normálu stav nielen chrbtice, ale aj stav celého organizmu. A tak mnohokrát je možné predísť väznejším ochoreniam a operáciám...

·      Okrem tohto, táto technika umožňuje vrátiť kĺbové a medzistavcové medzery v normálny (zdravý) stav prírodným spôsobom, a v prípade rozličnej dĺžky končatín umožňuje ich zarovnávanie .

·      Metóda ČCHI - manipulácia nemá žiadne kontraindikácie, je vhodná pre malé deti, pre starších ľudí i pre poúrazové stavy.

PIR (skratka od „post izometrická relaxácia“ )

·      Je to špeciálna terapia, zameraná na segmentovú liečba chrbtice, svalov a končatín. 

·      Spočíva na princípe možnosti bezbolestnej zmeny stavu svalov na moment ich uvoľnenia (relaxácii) po špeciálne zmodelovanej zaťaží (izometrie). 

·      Metóda PIR nemá žiadne kontraindikácie .